Vlhkost zdi není nic příjemného. Šikovným pomocníkem je v tomto případě krémová injektáž zdiva.
Proč krémová injektáž zdiva Systémem AquaStop Cream®
Tento postup se týká odvlhčení zdiva v případě příčiny dožilosti nebo absence vodorovné hydroizolace. Tyto důvody mohou vést ke vzniku vlhkosti ve zdivu. Pak je vhodná injektáž zdiva krémová AquaStop Cream®.
AquaStop Cream® je silanový emulzní krém, který má vysokou primární hustotu, značnou viskozitu a nemá tendence během plnění unikat netěsnostmi nebo nekompaktním zdivem. Jakmile jsou vrty naplněny krémem, začne se postupně a pomalu měnit na jemný hydrofobní gel a kapalinu s velice nízkou viskozitou. Proměnný proces probíhá během několika týdnů a díky tomu může aktivní látka spolehlivě a snadno proniknout do pórů i nejmenších skulinek stavebního materiálu, které mají nižší nasákavost.
Hydroizolační clona ve zdivu nevzniká ihned, v době injektáže, ale v určitém časovém horizontu. Celistvý hydroizolační pás se ve zdivu vytvoří v rozmezí 2-6 týdnů. Zdivo má tak možnost napouštět se postupně od vrtů všemi směry. Díky pomalému rozpouštění napustí aktivní látka obsažená v emulzi zdivo v jeho celé hloubce, šířce i výšce. Díky slučitelnosti injektážní emulze s vlhkým prostředím je proces, při kterém clona vzniká, rovnoměrný a díky tomu i spolehlivý. Tato vlastnost je tak jedinečná a dodává krému obrovskou výhodu. Díky těmto vlastnostem také není potřeba vrty nijak naklánět a lze využít i průběžné nebo přechodové ložní spáry ve zdivu. Velmi důležitou vlastností je fakt, že při postupném nasycování zdiva nedochází k úniku běžnými netěsnostmi spár, které se nacházejí ve zdivu.
Systém AquaStop Cream® je vhodnou volbou i pro kamenné nebo smíšené zdivo. Tento systém uvítá i vyšší proceduální vlhkost ve zdivu, ta se totiž stane nosičem vysoce koncentrované aktivní látky.
Zdroj foto: Pixabay